Ciepły dom pomimo braku smogu

Już dziś zadbajmy o środowisko

Walka ze smogiem jest bardzo istotna dla środowiska i nas samych. Niebezpieczna ilość emitowanego smogu ma miejsce głównie w wielkich miastach. Głównymi przyczynami emisji smogu do powietrza jest obecność środków komunikacyjnych, rozwiniętego przemysłu oraz ogrzewanie domów. Zatem wybierając odpowiedni rodzaj kotła grzewczego, rodzaju opału możemy bezpośrednio zmniejszyć emisję niebezpiecznych spalin do powietrza. Naprawdę warto pomyśleć o tej kwestii bardzo poważnie, ponieważ smog może się okazać dla naszego zdrowia bardzo niebezpieczny. Opary na które składa się smog mogą powodować astmę, niewydolność oddechową lub zapalenie oskrzeli. Badania wykazały, że smog może przyczynić się do nowotworów. Ten chorobotwórczy dym wpływa również niekorzystnie na płód w łonie matki. Podsumowując smog może okazać się śmiercionośny.

Jak ogrzewać dom nie przyczyniając się do zatrucia środowiska?

Nad ekologicznym rodzajem kotła grzewczego najlepiej pomyśleć już przy samej budowie domu. Jaki kocioł wybrać, by nie zanieczyszczać środowiska? Mamy do wyboru następujące:

  • kotły zgazowujące (na drewno)
  • kotły na pellet
  • kotły na brykiety
  • kotły na słomę, ziarna zbóż

Ostatnio bardzo popularne stały się kotły na ekogroszek. Ekogroszek charakteryzuje się bardzo małą ilością siarki oraz wysoką kalorycznością. Dodatkowym atutem tego rodzaju opalania jest mała ilość wytworzonych odpadów.  Jest spory wybór kotłów powstałych w celu zminimalizowania wytwarzania smogu do powietrza. Warto podjąć w tym temacie rozsądny tj. ekologiczny wybór.

Be the first to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie pojawi się na stronie.


*